Tragiczna śmierć Łukasza "Demona" Motyki, znanego z degustowania ekstremalnie pikantnej żywności

Łukasz „Demon” Motyka, znany i ceniony twórca internetowy, który zdobył popularność poprzez próbowanie ekstremalnie ostrych potraw, niestety nie żyje. Miał zaledwie 42 lata. Jego nagła śmierć obudziła falę spekulacji na temat jej przyczyn.

Jako „Demon”, Łukasz Motyka robił wrażenie na internautach swoimi relacjami z testowania potraw o wyjątkowo wysokim stopniu ostrości – tak pikantnych, że zwykły człowiek prawdopodobnie nie byłby w stanie ich strawić.

Życie 42-letniego twórcy internetowego, który cieszył się niebywałą popularnością online, zostało nagle przerwane. Na platformie X (dawniej Twitter), jego profil śledziło ponad 320 tys. użytkowników. To nie jedyne miejsce, gdzie mógł pochwalić się sporym gronem wielbicieli – miał także licznych obserwujących na Instagramie i subskrybentów na YouTube.

Smutną wiadomość o śmierci Łukasza „Demona” Motyki przekazał w mediach społecznościowych Marcin Malczyński. „Odszedł mega pozytywny gość Łukasz Demon. Spoczywaj w pokoju” – napisał na swoim profilu na Instagramie. Wprowadził również pierwsze spekulacje dotyczące przyczyn śmierci „Demona”: „Niestety, osoba z bliskiego otoczenia potwierdziła informację. Dostałem też kilka informacji o tym, że to atak serca/ czy jakaś dziwna reakcja na challenge – ale żadna z nich niepotwierdzona. Wielka szkoda, bo bardzo pozytywny i pomocny człowiek…” – podał na platformie X (dawniej Twitter).