Zaplanuj swój zimowy urlop: Harmonogram ferii zimowych 2024 w różnych regionach Polski

Przygotuj się na zimowy czas – sezon ferii zimowych 2024 zbliża się nieubłaganie. Każdego roku szkoły w Polsce przechodzą na dwutygodniową przerwę, a terminy te są podzielone według czterech różnych okresów. Czy jesteś rodzicem ucznia z Warszawy, Krakowa, Łodzi czy może Gdańska? Jeśli tak, to zapewne jesteś ciekaw, kiedy Twoje dziecko będzie miało swoje ferie zimowe.

Ferie zimowe to okres, kiedy wielu Polaków decyduje się na krótki lub dłuższy urlop. Często wybieramy wtedy różne formy aktywnego spędzania czasu – od wypraw w góry, przez relaks nad morzem, po podróż do egzotycznych zakątków świata czy dynamiczne city breaki. Urlop ten przypada na styczeń i luty – idealny czas na zimowe wycieczki. Inni wolą spędzić ten czas w przytulnym domowym otoczeniu, delektując się chwilami spokoju w gronie najbliższych. W szczególności jednak na ferie z niecierpliwością czekają uczniowie szkół podstawowych i średnich, dla których to okres bez wątpienia jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w roku szkolnym.

Pierwsza tura ferii zimowych 2024 obejmuje uczniów z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Rozpocznie się ona 15 stycznia i potrwa do 28 tego samego miesiąca.

Druga grupa, która skorzysta z dwutygodniowego odpoczynku w dniach od 22 stycznia do 4 lutego 2024, to uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Kolejna, trzecia faza ferii, przypada na okres od 29 stycznia do 11 lutego 2024. Będą z niej korzystać uczniowie ze szkół w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

Ostatnia, czwarta grupa obejmująca uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, będzie cieszyć się wolnym czasem od 12 do 25 lutego 2024.