Escape Room – czym jest i dla kogo są pokoje zagadek?

Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych lub rodziny jest wybranie się do pokoju zagadek, nazywanego escape room. Jest to atrakcja gwarantująca niezapomniane przeżycia i świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Czym jest escape room? 

Jest to zazwyczaj obiekt, oferujący gościom grę w wybranych przez nich pokoju. Każdy pokój w obiekcie typu escape room jest odrębną historią i ma inną tematykę np. noc w opuszczonym domu czy też poszukiwanie złota w ukrytej komnacie. Gra odbywa się według wcześniej ustalonego scenariusza. Goście są zamykani w pokoju i aby z niego wyjść muszą rozwiązać szereg zagadek, które są ze sobą wzajemnie powiązanie.

Dla kogo są escape roomy?

Większość obiektów tego typu zastrzega, że gośćmi mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie. Atrakcja może być ciekawą formą spędzenia czasu dla osób, które lubią rozwiązywać zagadki, pracować zespołowo i poczuć dreszczyk emocji. Będzie to zatem świetna propozycja dla grupy znajomych, rodzin czy tez współpracowników. Wizyta w escape roomie może być formą integracji, nauki pracy zespołowej czy też próba zaufania i sprawdzenia siebie w zupełnie innej roli.

Jak zaplanować wizytę w escapie room?

Na początek należy zgromadzić ekipę. Zazwyczaj do gry jest potrzebne 2-6 osób. Warto w drużynie mieć osobę, która lubi rozwiązywać zagadki, taką, która jest spostrzegawcza i taką, która lubi pełnić rolę przywódcy. Jest to praca zespołowa. Nie współpracując nie rozwiąże się zagadek. Następnym krokiem jest wybór pokoju. Najlepiej jest dopasować go do preferencji ekipy.

Dostępne są pokoje stylizowane na opuszczony hotel, statek piracki czy też pokój pełen zombie. Wybór jest bardzo szeroki i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Pozostaje tylko udać się na miejsce i dobrze bawić.