Nie siedź w domu – wyjdź na spacer!

Warto każdego dnia trochę się poruszać. Nie musimy od razu wybierać się na godzinny bieg. Wystarczy krótki spacer. Dotlenimy mózg, wypoczniemy i zyskamy nową siłą i energię do działania. Dlaczego jeszcze warto wybierać się na spacery?

Lepszy nastrój i zdrowie dzięki spacerom

Gdy mamy gorszy dzień, możemy wypić kieliszek szampana, zjeść czekoladę lub… wybrać się na spacer. Regularne wychodzenie może poprawić nam humor, a przy tym nie doda nam kalorii. Wręcz przeciwnie. Pomoże nam schudnąć. Poza tym spacerowanie poprawia działanie układu nerwowego, odpornościowego i dodaje nam endorfin. Same pozytywy.

Przypływ kreatywności na spacerze

Wyjście na spacer dotlenia mózg, a przy tym staje się okazją do działania wyobraźni i kreatywnego myślenia. Przypomnijmy sobie Anię z Zielonego Wzgórza i jej wyjścia z domu. Za każdym razem miała głowę pełną pomysłów. Bez względu na to, czy jesteśmy twórcami, czy lubimy gotować, spacer może się okazać dla nas okazją do stworzenia czegoś nowego. Taka aktywność niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Przede wszystkim możemy nieco schudnąć. Regularny spacer zmniejszy nasza tkankę tłuszczową, a także przyspieszy metabolizm.

Dzięki spacerom możemy zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych. Nie będziemy tak narażeni na problemy z cukrzycą czy sercem. Warto więc każdego dnia przejść się przez przynajmniej 30 min. Spacery także poprawiają naszą kondycję. I zmniejszą ryzyko wystąpienia żylaków. Poza tym możemy dzięki temu bardziej zadbać o nasze nogi.

Spacerowanie to doskonały sposób na to, jak spędzić czas poza domem. Szczególnie, że można to uprawiać o każdej porze roku i w każdym miejscu na świecie.

One thought on “Nie siedź w domu – wyjdź na spacer!

Dodaj komentarz