Planszówki – spędzanie czasu bez prądu

Może nasze gry planszowe leżą gdzieś na półce i się kurzą. Może warto je odkopać i razem ze znajomymi lub bliskimi znowu zagrać. Scrabble, Warcaby, Chińczyk – to dopiero kilka z nich, a obecnie powstaje ich coraz więcej. Sprawdźmy więc, dlaczego w ogóle warto w nie grać.

Zabawa i nauka w jednym dzięki planszówkom

Gry planszowe to przede wszystkim dobra zabawa. Możemy przy nich wspaniale spędzić czas, bawić się z bliskimi i liczyć na sporo śmiechu i radości. Dodatkowo jednak nieraz nas wiele nauczą. Strategia, logika – to znajdziemy w większości gier.

Granie w planszówki – czas z bliskimi

Warto zacieśniać więzy rodzinne. A gry planszowe na to pozwalają. Jeśli siedzimy w domu, to możemy wziąć z półki grę i zagrać z rodzinką. Dzięki temu dobrze spędzimy czas, zbliżymy się do siebie i może nawet czegoś nauczymy.

Zmniejsza się ryzyko chorób psychicznych i fizycznych jeśli grasz w planszówki

Nawet nie spodziewamy się, jakie zalety mają gry planszowe. Dzięki nim możemy zmniejszyć ryzyko pogorszenia się funkcji poznawczych, zmniejszamy stres, obniżamy ciśnienie krwi, a zwiększamy poziom endorfin w organizmie. Dzięki temu poprawiamy swój stan zdrowia.

Wpływ na rozwój dziecka dzięki planszówkom

Ponadto gry planszowe dobrze wpływają na rozwój dziecka i jego mózgu. Poprawiają logiczne myślenie, rozumowania, rozumowanie przestrzenne i krytyczne myślenie. Ponadto gdy zwiększają umiejętności werbalne i komunikacyjne.

Planszówki – podsumowanie

Widzimy zatem, że gry planszowe to nie tylko sposób na spędzenie czasu z bliskimi. To także sposób na to, by zadbać o prawidłowy rozwój swojej pociechy oraz o swój stan zdrowia. Warto więc jak najczęściej grać z bliskimi i odkrywać coraz to nowsze i ciekawsze gry.