Jumping Fitness – co trzeba wiedzieć o tym sporcie?

Jednym z sposobów na spędzenie swojego wolnego czasu jest Jumping Fitness, czyli coraz bardziej popularny trening na trampolinach. Umożliwia to spalanie kalorii, wzmacnianie mięśni, poprawę koordynacji, wyglądu sylwetki oraz zwiększenie ogólnej sprawności fizycznej.

To musisz wiedzieć przed rozpoczęciem Jumping Fitness

W czasie ćwiczeń wzmacniają się jednak głównie mięśnie nóg, brzucha, a także pośladków. Mięśnie zmuszane są do szybkich oraz energicznych skurczy. Natomiast elastyczna oraz sprężynująca powierzchnia sprawia, że trampolina jest idealną amortyzacją dla stawów, dzięki czemu unika się przeciążeń.

W czasie jednej godziny ćwiczeń na trampolinie można spalić aż 800 kalorii. Zatem to doskonała forma ruchu oraz sposób na szybkie pozbycie się nadmiernych kilogramów. Najczęściej ćwiczenia na trampolinie wykonywane są w rytm muzyki. Trening może być prowadzony zgodnie z preferencjami. Może być zatem bardzo energiczny lub łagodny. Jumping Fitness poprawia zatem funkcje układu krążenia, układu oddechowego, zwiększa przemianę materii, wzmacnia mięśnie całego ciała w szczególności pośladków, brzucha i nóg, poprawia równowagę i koordynację, poprawia samopoczucie, zwiększając ilość endorfin, a także zwiększa motywację do ćwiczeń ze względu na szybko pojawiające się efekty. Niezbędne jest jednak wykorzystywanie specjalnej trampoliny do ćwiczeń, która posiada zamocowano rączkę.

Rączka ta pełni funkcję asekuracji w czasie skakania, dba o bezpieczeństwo oraz utrzymanie właściwej równowagi ciała. Duże znaczenie ma także jakość podłoża, gdyż decyduje to o amortyzacji stawów w czasie aktywności. Ćwiczenia na trampolinie mogą być zatem czystą frajdą, zarówno dla małych dzieci jak i dla osób dorosłych