UEFA Zmniejsza Karę Finansową dla Legii Warszawa za Spotkanie z Aston Villą

Sankcje, które zostały nałożone na warszawską drużynę Legii przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA po pierwszym meczu z Aston Villą w Lidze Konferencji UEFA, zostały częściowo anulowane. Pierwsze spotkanie, które odbyło się 21 września i zakończyło się zwycięstwem warszawskiej drużyny na własnym boisku wynikiem 3:2, przyniosło Legii karę finansową. Głównym powodem sankcji było blokowanie przejść na stadionie, za co klub ma teraz zapłacić jedynie 16 tysięcy euro.

UEFA poinformowała w poniedziałek, że apelacja złożona przez Legię została rozpatrzona i uwzględniona w pewnym stopniu. Warszawska drużyna otrzymała informację o obowiązku uiszczenia kary w wysokości 16 tysięcy euro za utrudnienia w komunikacji na stadionie.

Co istotne, UEFA postanowiła zamknąć proces dyscyplinarny przeciwko Legii, dotyczący wykorzystania materiałów pirotechnicznych przez kibiców oraz blokowania wyjść ewakuacyjnych podczas meczu. Oznacza to, że kary finansowe, które były pierwotnie nałożone w tych dwóch sprawach, a które łącznie miały wynieść 25 tysięcy euro, zostały anulowane.