Zagłębie Sosnowiec w chaosie: trener pobity przez kibiców i zwolniony z klubu

Pod koniec 25. kolejki sezonu, Zagłębie Sosnowiec, drużyna z pierwszej ligi, znajdowała się na niechlubnym ostatnim miejscu tabeli. Wśród tak niekorzystnej sytuacji sportowej, doszło do skandalicznego incydentu podczas środowego treningu drużyny. Aleksander Chackiewicz, trener drużyny, był celem agresji ze strony kibiców, którzy wtargnęli na trening. Chackiewicz miał zostać brutalnie zaatakowany – uderzony w twarz i kopnięty kilkukrotnie.

wściekli kibice wtargnęli na boisko podczas treningu i wyładowali swoje frustracje na trenerze. Bezpośrednio po tym niespokojnym zdarzeniu pojawiły się także informacje o tym, że Chackiewicz ma opuścić klub jeszcze tego samego dnia.

Niestety dla białoruskiego szkoleniowca, sytuacja stawała się coraz gorsza. Rada nadzorcza postanowiła go zwolnić ze stanowiska trenera. Marek Saganowski, były reprezentant Polski, ma zastąpić Chackiewicza na stanowisku szkoleniowca. Na pozycji asystenta Saganowskiego ma zacząć pracować Arkadiusz Radomski. Ten nowy duet trenerski ma przejąć drużynę już tego samego dnia.