Co dzieciaki będą robić w najbliższe wakacje? Odkryj organizacje, które oferują bezpłatne zajęcia dla najmłodszych w twoim rejonie.

Poznaj instytucje, które zorganizują bezpłatne atrakcje dla dzieci podczas wakacji. Fundacja PFR przyznała specjalne granty dla 100 takich organizacji. Sprawdź, czy w twojej okolicy możesz skorzystać z takiej propozycji.

Chociaż eksperci twierdzą, że wzrost inflacji został zahamowany, każdy odczuwa skutki podwyżek cen i bardziej precyzyjnie planuje domowy budżet. Wakacje są tuż za rogiem, a po nich rozpoczyna się nowy rok szkolny – okres zwiększonych wydatków. Jak zatem zapewnić dzieciom ciekawe spędzenie dwóch letnich miesięcy bez obciążania domowego budżetu? Warto zwrócić uwagę na instytucje, które korzystają z różnorodnych form dofinansowania i proponują rodzicom oraz dzieciom darmowe lub znacznie tańsze zajęcia.

Fundacja PFR ogłosiła laureatów konkursu Wakacyjnej AktywAKCJI. Jest to inicjatywa, w ramach której fundacja wspiera finansowo 100 instytucji oferujących bezpłatne zajęcia dla dzieci, szczególnie z małych miejscowości, które zawierają element edukacyjny z zakresu ekologii. Jest to już czwarta edycja konkursu, do którego wpłynęło aż 1500 podań. Mogły je składać różne organizacje, takie jak szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, instytucje kościelne, biblioteki, domy kultury i wiele innych, które mają swoją siedzibę na terenie Polski.

Jak informuje koordynatorka projektu, komisja dokonała wyboru najciekawszych propozycji zajęć z dużą starannością. Liczba nadesłanych wniosków przekroczyła ich oczekiwania, co skomplikowało proces wyboru. Wszystkie projekty charakteryzowała wysoka kreatywność i równy poziom. Projekty zwycięskie będą realizowane od 26 czerwca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. Fundacja na bieżąco będzie informować o postępach w realizacji tych inicjatyw i relacjonować letnie przygody dzieci z całego kraju, które dzięki tym grantom będą mogły spędzić lato aktywnie i bez obaw o koszty. Pełna lista organizacji, które otrzymały granty, jest dostępna tutaj. Są wśród nich biblioteki gminne, domy kultury, ośrodki sportowe i wiele innych. Suma przyznanych środków waha się od 2440 zł do 5000 zł.