Komunikat Prezesa PZPN Cezarego Kuleszy: Reprezentacja Polski zagości w Hannoverze podczas Mistrzostw Europy 2024

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, wyjawił miejsce pobytu piłkarzy reprezentacji Polski na czas trwania Euro 2024. Informację tę przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatecznie drużyna narodowa będzie miała swoją bazę w mieście Hannover, gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy na niemieckiej ziemi.

Pod uwagę brać mogliśmy początkowo aż trzy lokalizacje. Po szczegółowym rozważeniu każdej z nich, zdecydowaliśmy odrzucić możliwość zakwaterowania naszej drużyny w Poczdamie i Bremie. Wybór więc padł na miasto Hannover, które zapewni naszej drużynie odpowiednie warunki do przygotowań.

Pod wodzą Michała Probierza, zawodnicy będą trenować na obiektach należących do klubu Hannover 96. Z kolei miejsce noclegów zapewni hotel Sheraton. – Drodzy Kibice, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, umowy zostały podpisane! Tak więc reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy 2024 roku będzie miała swoją bazę w Hanowerze. Obiekty sportowe, które posłużą naszym piłkarzom do treningów, to obiekty klubu Hannover 96. A dla naszej drużyny i sztabu rezerwujemy miejsca w hotelu Sheraton – oznajmił prezes Kulesza.

Wypada dodać, że do Mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Polski awansowała poprzez baraż. W meczu finałowym na stadionie w Cardiff udało jej się pokonać Walię wynikiem 5:4 po rzutach karnych. Po upływie regulaminowych 90 minut oraz dogrywki, wynik na tablicy wskazywał remis 0:0.